Ptt Kargo Yurtdışı Takip

Ptt Kargo Yurtdışı Takip işlemlerinizi ve Ptt Kargo Yurtdışı sorgulama işlemlerinizi  artık sitemizden kolayca ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

İngiltere’den gelen kargo,Almanya’dan gelen kargo,Amerika’dan gelen kargo,Hollanda’dan gelen kargo,Azerbaycan’dan gelen kargo takip işlemlerinizi ve aşağıdaki listede görülen bir çok ülkeden gelen ve bu ülkelere giden kargolarınızın takibini sitemizden gerçekleştirebilirsiniz.

Arjantin – Arnavutluk – Avustralya – Avusturya-Bahama – Bahreyn – Bangladeş – Barbados – Batı Samoa (yeni ismi Samoa) – Belçika – Beyaz Rusya – Bhutan – Birleşik Arap Emirlikleri – Bolivya – Bosna-Hersek – Brezilya – Brunei – Bulgaristan-Çin Halk Cumhuriyeti – Çek Cumhuriyeti-Danimarka – Endonezya – Eritre – Ermenistan – Estonya – Etiyopya-Fas – Fiji –  Filipinler – Filistin – Finlandiya – Fransa-Gabon – Gana – Gine – Güney Afrika Cumhuriyeti – Güney Kore -Güney Kıbrıs Rum Yönetimi- Gürcistan-Hindistan – Hollanda  – Hırvatistan-Irak-İngiltere – İran – İrlanda – İspanya – İsrail – İsveç- İsviçre – İtalya – İzlanda-Jamaika – Japonya-– Kamerun – Kanada  – Katar – Kazakistan – Kenya – Kırgızistan  – Kolombiya – Komor – Kongo Cumhuriyeti – Kuveyt – Kuzey Kore – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti – Küba-Laos – Letonya – Liberya – Libya  – Litvanya – Lübnan – Lüksemburg-Macaristan – Makedonya Cumhuriyeti – Madagaskar  – Malezya – Maldivler – Mali – Malta – Marshall Adaları – Maritus – Meksika – Mısır – Moldova – Monako – Moğolistan – Mozambik- Myanmar-Namibya – Nepal – Nijer – Nijerya – Norveç-Orta Afrika Cumhuriyeti-Özbekistan-Pakistan – Palau – Panama – Papua Yeni Gine – Paraguay – Peru – Polonya – Portekiz-Romanya – Rusya – Suudi Arabistan – Sırbistan – Singapur – Slovakya – Slovenya – – Somali – Sri Lanka – Sudan – Suriye -Şili- -Tacikistan – Tanzanya – Tayland – Tayvan  – Tunus  – Türkmenistan– Ukrayna – Umman –Ürdün – Vatikan – Venezuela – Vietnam-Yemen –Yunanistan

PTT YURT DIŞI  KARGO GÖNDERİ TAKİBİ

 Yurt dışı Posta takip , Yurt dışı APS takip

Yurtdışından Türkiyeye Ptt ile gönderdiğiniz ya da Türkiye’den yurtdışına gönderdiğiniz, koli, paket, mektup,posta ile ilgili sorgulamalar için ihtiyaç duyduğunuz tek bilgi  “Kargo Takip Numaranız”. Ptt kargo takip numarası ile aşağıdaki  kutuya giriş yapıp, güvenlik resminde yazılı olan rakam ve sayıların girişini yapmanız yeterlidir.

Uluslararası kargo şirketlerinin anlaşmalarıyla, yurtdışında teslim alınan bir kargonun bulunduğu yer ve gördüğü işlem, yurtdışındaki şirketin sağladığı veriler vasıtasıyla ekrana yansımaktadır. Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra kargo Ptt personeli tarafından işlem görmketedir ve veriler Ptt personeli tarafından sisteme girilmektedir.

Takip ekranı 2 bölümden oluşmaktadır. Üst bölümdeki veriler yurtdışı kargo firması tarafından sağlanmaktadır. Bazı durumlarda yurtdışındaki  şirketin sağladığı bilgi bir anlam ifade etmeyebilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, ekranın alt bölümünde türkçe ifadelerin yer aldığı kısma bakınız. Üst kısımdaki  kargo hareketinin saatini alt kısımdan bulunuz ve kargo hareketinin türkçe karşılığını dikkate alınız.

Aynı sistemle yurtdışından gelen ve yurtdışına giden APS takip yurtdışı ve Posta Takip yurtdışı işlemlerinizi yapabilirsiniz. Almanya,İngiltere,Fransa,Hollanda gibi Avrupa ülkelerine, Amerika’ya, Avustralya’ , Afrika’ya  gönderdiğiniz ya da yurtdışından gelen tüm kargolarınız için tek bir sistemi kullanmanız yeterli.

, ,